Patronat honorowy konferencji:

 

  

                   

 

PROGRAM* 

23 kwietnia – środa

13.00-14.00 rejestracja oraz zakwaterowanie uczestników konferencji

14.00-15.00 lunch

15.00 uroczyste otwarcie konferencji

  • Adam Przybyło- Prezes, Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei
  • Witold Bawor- Dyrektor Zarządzający, PKP CARGO S.A.

Uroczyste przyjęcie w poczet firm członkowskich

Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei firmy:

SOSNOWSKI” Sp. z o.o. Sp. k.

   ATENDE S.A.

TRANSCOMFORT Sp. z o.o.  .

PANEL I

15.30 – 16.45 Wystąpienia zaproszonych gości 

  • Urząd Transportu Kolejowego- Cezary Musiał, Naczelnik Wydziału, Departament Bezpieczeństwa Kolejowego, Zadania i obowiązki podmiotów sektora kolejowego w zakresie rejestracji pojazdów kolejowych oraz podmiotów odpowiedzialnych za utrzymanie (ECM)”
  • Instytut Kolejnictwa- Andrzej Massel, Zastępca Dyrektora, Perspektywy rozwoju rynku taboru kolejowego w Polsce”
  • PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o.- Bartłomiej Buczek, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Przewozów, „Postulowane kierunki rozwoju taboru w kolejowych przewozach regionalnych i aglomeracyjnych”
  • MEDCOM Sp. z o.o.- Wojciech Drąg, Zastępca Dyrektora Handlowego ds. trakcji, „Modernizacja systemów zasilania taboru szynowego”
  • Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce- Leszek Miętek, Prezydent, temat prezentacji w uzgodnieniu

16.45- 17.00 Przerwa kawowa

PANEL II

17.00 – 18.15  Wystąpienia zaproszonych gości

  • Koleje Mazowieckie – KM” Sp. z o.o.- Czesław Sulima, Członek Zarządu, Dyrektor Eksploatacyjny, Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o. – dokonania i plany inwestycyjne”
  • ENTE Sp. z o.o.- Bartłomiej Wszołek, Zasępca Dyrektora Pionu Rozwoju, „Systemy zintegrowane najnowsze rozwiązania ENTE dla kolei”
  •  Przedsiębiorstwo HAK Sp. z o.o. (temat prezentacji w uzgodnieniu)
  • PUT GRAW Sp. z o. o.- Juliusz Grabczyk, Prezes Zarządu, „Laserowe stanowisko do pomiaru parametrów geometrycznych kół taboru”
  • Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A.- Ryszard Grygiel, Kierownik Sprzedaży (temat prezentacji w uzgodnieniu)
  • Szybka Kolej Miejska Sp. z o.o.- (temat prezentacji w uzgodnieniu)
  • Prezentacja firm z branży

20.00 Uroczysta kolacja z udziałem zaproszonych gości  

24 kwietnia – czwartek

8.00 – 9.00 Śniadanie

PANEL III

10.00 – 11.30 Wystąpienia i prezentacje

  • AKALA FARAONE Sp. z o.o.- Tomasz Zarychta, Przedstawiciel, „Zaplecze techniczno-naprawcze; bezpieczna praca na wysokości”
  • Przewozy Regionalne Sp. z o.o.- Paweł Stefański, Dyrektor Pionu Eksploatacyjnego, (temat prezentacji w uzgodnieniu)
  • Prezentacja firm z branży
  • ELESTER – PKP Sp. z o.o.- Ryszard Jurczyński, Dyrektor ds. Rozwoju, Racjonalne korzystanie  z energii trakcyjnej – licznik LE3000plus
  • HEICO Poland Sp. z o.o.- Krzysztof Włodarz,Dyrektor Generalny, „Jak skutecznie zabezpieczyć połączenia śrubowe przed luzowaniem”
  • PKP INTERCITY S.A.- Zbigniew Ciemny, Dyrektor Biura Taboru, „Plany inwestycyjne taboru w PKP INTERCITY S.A.”
  • AKSEL SP z o.o. (temat prezentacji w uzgodnieniu)

11.30 – 13.00 PANEL DYSKUSYJNY

Zezwolenia i świadectwa UTK

panel z udziałem Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego

Krzysztofa Dyla

oraz grona Ekspertów UTK

                                                                                                             Prowadzący: Bartłomiej Buczek – Ekspert Izby

13.00 – 14.00 Obiad  

PANEL IV

14.00 – 17.00 Wystąpienia/prezentacje

  • Koleje Wielkopolskie Sp. z o.o.- Marek Nitkowski, Członek Zarządu, Modernizacja EZT EN 57 – doświadczenia i oczekiwania użytkownika”
  • Przedsiębiorstwo Projektowo Wdrożeniowe KOLTECH Sp. z o.o.- Albert Robert Polak, Prezes Zarządu, „Korpusy stalowe jako alternatywa korpusów żeliwnych w obrabiarkach skrawających”
  • PKP CARGO S.A.- Władysław Reducha, Zastępca Dyrektora Biura Taboru, ,,Modernizacja lokomotyw SM48/ST48 PKP CARGO S.A.
  • ASBUD Sp.z o.o.- Bernard Lichtberger, Nowe technologie monitorowania wagonów. Bezpieczeństwo silników spalinowych – właściwy poziom oleju silnikowego. Nowe technologie podbijarek” 
  • ATEM – POLSKA Sp. z o.o.- Piotr Kubicki, Business Development Manager, „Nowoczesne instalacje telekomunikacyjne w transporcie”
  • PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o.- Sławomir Pipke, Dyrektor ds. Eksploatacji, Modernizacja kabiny elektrycznych zespołów trakcyjnych na przykładzie PKP SKM w Trójmieście
  • IMPOL – 1 F.Szafrański Spółka Jawna- Ryszard ŻakDyrektor ds. Technicznych, „Komponenty elektrotechniki kolejowej firmy SCHALTBAU GmbH”
  • ALDA POLSKA Sp. z o.o.- Ignacy Chyla,  Dyrektor Zarządzający, „Nowoczesne urządzenia przetokowe”

17.45 Zbiórka przed hotelem

18.00 Wyjazd

18.30 Bosmańska Przygoda” – Surf Tawerna, Chałupy

  25 kwietnia – piątek

8.00 – 9.00 Śniadanie

10.00 Dyskusja oraz podsumowanie konferencji

Losowanie upominków wśród uczestników konferencji

11.00 Zbiórka przed hotelem

12.00 Wizyta studyjna (przejazd autokarem do Gdyni)

PKP SKM w Trójmieście Sp. z o.o. – zaplecze techniczne – stacja postojowa Gdynia Cisowa.

W programie wizyty studyjnej, między innymi:

 – EN 57 – zmodernizowany przez Tabor Szynowy Opole SA

 – EN 57 – zmodernizowany przez PESA Bydgoszcz SA

 – Lokomotywa elektryczna DRAGON (NEWAG)

 – Lokomotywa spalinowa TRAXX (BOMBARDIER)

 – Lokomotywa wielosystemowa HUSARZ (SIEMENS)

 

14.00  Zakończenie konferencji  

Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzania zmian w programie. 

I Wystawa „MODER-SERWIS”

Szczegółowych informacji udzieli Państwu Aleksandra Jasińska tel. 508 501 037

Uczestnicy wystawy:

images    MEDCOM_logo_jpg      faraone -logo          sesto         aste                 nexans                   Aksel                          SKM_trojmiescie_logo    249179_logo    commtest

Do udziału w konferencji zaproszeni zostali również:

  • Koleje Dolnośląskie S.A.,
  • Koleje Śląskie Sp. z o.o.,
  • PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o.,
  • Tramwaje Śląskie S.A.,
  • CoRail
  • Przedsiębiorcy.

Do dyspozycji Gości konferencji:

  • bezpłatny parking,
  • łączność WiFi
  • centrum FITNESS & WELLNESS (w godzinach 10.00 – 22.00)
  • basen,
  • sauna sucha (fińska)
  • sauna parowa,
  • siłownia